Отборът на Ал Аин (ОАЕ) победи Йокохама Ф. Маринос (Япония) с 5:1 като домакин във втория мач от финалния плейоф в Азиатската Шампионска лига и триумфира с титлата с общ резултат 6:3.

Ал Аин спечели трофея за първи път от 21 години насам. Тимът от Обединените арабски емирства бе загубил първия двубой на 11 май в Япония с 1:2, но успя да се наложи в реванша.

Суфиан Рахими се разписа на два пъти в осмата и 67-ата минути, правейки резултата 3:1. Преди това Алехандро Ромеро вкара от дузпа в 33-ата минута за 2:0, а за гостите намали бразилецът Ян Матеус в 40-ата минута.

Крайното 6:1 оформи влезлият като резерва Коджо Фо-Дох Лаба с попадения в първата и петата минута на добавеното време, възползвайки се от грешки в защитата на Йокохама Ф. Маринос.

Японският тим игра с човек по-малко цяло второ полуреме заради директния червен картон на вратаря Уилиам Поп в десетата минута на добавеното време на първата част заради нарушение срещу мароканския национал Рахими. / БТА