Уест Хем и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:0 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят започна ударно, като в 3-а минута Алехандро Гарначо достигна късо подаване на границата на наказателното поле и стреля, като опитът му преодоля вратаря, но кълбото се отби от напречната греда.

Малко след това отново Гарначо бе замесен в опасна ситуация, като засече центриране в наказателното поле и намери пространство за удар, но топката премина покрай дясната греда. В 13-а минута Расмус Хойлунд получи чудесно подаване в наказателното поле и пропусна златен шанс, след като Фабиански блесна с феноменално спасяване. Веднага след това Бруно Фернандеш връхлетя върху отбита топка на ръба на пеналтерията, но ударът му премина на косъм над напречната греда.

В 32-а минута Манчестър Юнайтед имаше нов страхотен шанс, след като Диого Далот бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля, а след като остана на празна врата, изпрати кълбото над напречната греда, а това определено е един от пропуските на сезона.

В 40-а минута след центриране от корнер на Манчестър Юнайтед на първа греда топката бе отклонена от Алварес към собствената му врата а Фабиански само изгледа как кълбото се отби от напречната греда и по чудо не навести мрежата му.

В добавеното време на първото полувреме Каземиро си освободи пространство пред самата врата и засече топката от свободен удар, като точният му изстрел с глава вероятно щеше завърши във вътрешната страна на дясната греда, но Фабиански демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Съставите на двата отбора:

Уест Хем: 1. Фабиански, 33. Емерсон, 26. Килман, 29. Уан-Бисака, 15. Мавропанос, 24. Родригес, 19. Алварес, 4. Солер, 20. Боуен, 10. Пакета, 9. Антонио

Манчестър Юнайтед: 24. Онана, 20. Далот, 4. Де Лихт, 3. Мазрауи, 6. Мартинес, 14. Ериксен, 18. Каземиро, 8. Фернандеш, 10. Рашфорд, 17. Гарначо, 9. Хойлунд