Ключов за плейофите успех на Черно море над Левски

Черно море Тича записа много трудна, но важна победа над Левски при завръщането на Дарин Великов начело на отбора.

Варненският тим надделя с 84:80 и направи важна крачка към място в плейофите. Двата съперника днес на практика спореха за последното осмо място в тях.

След едно равенство при 2:2 в началото на срещата, домакините успяха да поведат със 7:4. Гостите изравниха при 7:7, последва ново равенство при 11:11, след което домакините отново поведоха. Отборът на Левски успя да обърне резултата в своя полза при 17:16, но последваха две последователни тройки на Ангел Нацкин и Черно море Тича дръпна със 7 точки - 24:17.

Домакините успяха да вземат първата част с 24:20. През втората четвърт домакините показаха по-добра игра и в средата на частта успяха да поведат с 10 точки при 37:27.

Последва силна серия на гостите и те успяха да реализират 9 срещу 2 точки и намалиха пасива си до 3 точки 36:39. В края на частта обаче домакините показаха добра игра и на полувремето водеха с 8 точки - 46:38.

Домакините започнаха отлично третата част и за около две минути и половина игра поведоха с 12 точки - 57:45. Последваха няколко "празни" атаки на Черно море Тича и гостите се възползваха максимално добре и реализираха 9 поредни точки, едната от които от фаул за техническо нарушение на Станислав Цонков.

Минута и 18 секунди преди края на третата част съдиите свириха техническо нарушение на Павел Иванов от гостите, което бе и негово пето нарушение и състезателят напусна игра.

Домакините играха по-добре до края на третата част и преди последната четвърт водеха с 16 точки - 72:56. Левски започна последната четвърт с 8 поредни точки - 2 тройки и два реализирани наказателни удара.

Малко по-късно за по пет нарушения игра напуснаха Филип Дедийер и Станислав Цонков от домакините и Станислав Славейков от гостите.

До края на мача в играта и на двата отбора имаше много брак, но домакините успяха да го спечелят трудно с 84:80.

Черно море Тича - Левски 84:80 /24:20, 22:18, 26:18, 12:24/