Академик Пловдив се наложи над Берое със 113:83 (28:14, 33:23, 29:24, 23:22) като гост в Стара Загора в мач от 27-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе втори пореден и общо десети за пловдивчани от началото на сезона, а Берое удължи негативната си серия с 19-о поражение от 27 изиграни двубоя.

Гостите започнаха по-стабилно срещата и бързо натрупаха преднина. В края на първата част те водеха с 28:14, а до почивката продължиха да превъзхождат Берое и авансът им след 20 минути игра беше 24 точки – 61:37.

След паузата отборът на Академик задържа инициативата и преди заключителната четвърт резултатът бе 90:61. В началото на последните 10 минути пловдивчани увеличиха разликата до 32 точки. Пет минути преди края с точен изстрел от далечна дистанция Кръстомир Михов реализира за преднина от 100:73 за гостите. Те имаха превъзходство в борбата под коша (44-31) и при асистенциите (38-16), а освен това отбелязаха 18 тройки от 48 опита.

Томислав Минков бе най-резултатен за победителите с 22 точки, 6 борби и 6 асистенции. Филип Хенри се отчете с „дабъл-дабъл“ от 19 точки и 10 борби, а Джъстин Маккол се включи с 15 точки, 7 борби и 5 асистенции. Джералд Лидел пропусна мача.

За Берое Седариан Рейнс завърши с 25 точки и 7 борби. Николай Титков отбеляза 20 точки, 4 борби и 5 асистенции, играещият старши треньор Дарин Иванов се отчете с 13 точки, 4 борби и 6 асистенции, а Николай Николов не взе участие в двубоя.

В следващия кръг от НБЛ на 4 април Академик Пловдив ще гостува на Левски, докато на 6 април Берое ще посрещне тима на Ямбол.