Монтана 2003 е само на една победа от място на финала на женското баскетболно първенство на България.

Възпитаничките на Стефан Михайлов разгромиха гостуващия Рилски спортист (Самоков) със 118:68 (37:15, 21:19, 27:14, 33:20) и поведоха с 2:0 победи в серията от полуфиналните плейофи.

Домакините нямаха никакви проблеми в мача, след като още в началото на втората четвърт имаха 25 точки преднина - 46:21.
През второто полувреме баскетболистките от Монтана продължиха да доминират. Те имаха аванс от 85:48 след третата част, а в последните 10 минути преднината им достигна 50 точки.

За победителките Дебора Филипова се отличи с 21 точки и 6 асистенции. Мария Желязкова изигра силен мач и завърши с 15 точки, 11 асистенции и 10 борби, а 14 вкара Габриела Ангелова.

За Рилски спортист Радина Живачка записа 15 точки и 6 борби, 14 точки добави Наталия Славчева, а 12 точки - Моника-Лъки Радойкова.
Монтана 2003 - Рилски спортист (Самоков) - 118:68 (37:15, 21:19, 27:14, 33:20)

* Монтана поведе с 2:0 победи в серията, след като взе първата среща със 111:73. Третият мач е на 18 април в Самоков.