Академик Пловдив надви Миньор 2015 с 88:84 (24:19, 18:24, 27:23, 19:18) като гост в Перник в мач от 26-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Победата е девета за Академик от началото на сезона, а тимът на Миньор 2015 допусна 18-а загуба.

Двата състава изиграха много интересен и оспорван сблъсък, в който разликата не надвиши 10 точки. Гостите имаха предимство от 24:19 в края на първата четвърт, а до почивката Миньор 2015 обърна до 43:42 в своя полза.

Пловдивчани имаха превъзходство през по-голямата част от третия период и преди финалните 10 минути водеха с 69:66. В тях баскетболистите на Академик Пловдив не изпуснаха водачеството и удържаха опитите на домакините за обрат.

Перничани спечелиха борбата под коша (42-28), но гостите демонстрираха по-ефективна стрелба.

Ренел Къмингс бе най-резултатен за пловдивчани с 23 точки, 3 борби и 4 асистенции, а Джъстин Маккол оформи „дабъл-дабъл“ от 20 точки и 10 борби.

За домакините по 16 точки вкараха Георги Кендеров и Данило Арнитович, като първият добави 12 борби, а вторият – 11 борби.

В следващия кръг от НБЛ на 29 март Миньор 2015 ще посрещне Левски в Перник, а ден по-късно Академик Пловдив ще гостува на Берое в Стара Загора./ БТА