Отборът на Спартак Плевен постигна пета поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Спартак победи тима на Ямбол с 90:58 (22:22, 18:12, 30:10, 20:14) като гост в зала „Диана“ в среща от петия кръг. За домакините от Ямбол поражението бе трето от четири изиграни мача.

Съставът, воден от старши треньора Александър Алексиев започна по-добре в първите минути и натрупа аванс от 7 точки преди гостите да успеят да изравнят в края на началната четвърт при 22:22. Баскетболистите на Спартак осъществиха обрат през втората част и на почивката водеха с 40:34. През второто полувреме плевенчани превъзхождаха противника, контролираха играта и постепенно увеличаваха преднината си. Преди последните 10 минути резултатът бе 70:44 в полза на Спартак, а най-голямата разлика достигна 32 точки.

Барет Бенсън бе най-резултатен за успеха на гостите с 18 точки, 12 борби и 2 асистенции. Евгени Хаджирусев отбеляза 14 точки, Цветомир Чернокожев вкара 13, а с 12 завърши Мартин Маринов.

За Ямбол със 17 точки, 7 борби и 3 асистенции завърши Павел Маринов.

В друга среща от кръга тимът на Левски записа първата си победа от началото на сезона. „Сините“ надиграха като гости Черноморец в Бургас с 81:70 (28:16, 17:17, 21:18, 15:19) и вече са с актив 1-3, докато воденият от старши треньора Васил Евтимов тим продължава с баланс 2 победи и 3 поражения.

Баскетболистите на Левски доминираха през целия мач и не изпуснаха водачеството. След силното начало „сините“ дръпнаха с 28:16, Черноморец изравни играта, но не успя да намали пасива си и на почивката резултатът бе 46:33. И през второто полувреме Левски отговори на опитите на бургазлии да стигнат до обрат, като преди последните 10 минути гостите водеха с 66:51.

Лъчезар Димитров изигра отличен двубой за Левски и завърши с 21 точки, 5 борби и 6 асистенции. Николай Михайлов се включи с 15 точки и 5 борби, а Алън Арнет допринесе с 13 точки, 13 борби и 6 асистенции.

Николай Титков отбеляза 21 точки за домакините от Черноморец, а Мунис Туту се отчете с 14 точки.

В следващия кръг тимът на Ямбол ще гостува на Шумен, Спартак Плевен приема Черно море Тича, а Черноморец ще играе срещу Балкан на 19 ноември. Два дни по-късно, на 21 ноември за Левски предстои първото дерби за сезона срещу ЦСКА в зала „Универсиада“ от 19 часа.