Енигма Фойерверк записа 11-а победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от западния регион, която се проведе тази вечер в зала „Сейнт Джордж“ в София тимът надви Политехника с 91:80, след като водеше през почти целия мач и удържа опитите на съперника за обрат.

След тази среща Енигма е с баланс 11-8, докато Политехника остава с 5-15.

Двубоят стартира много оспорвано в началните минути, но след това баскетболистите на Георги Давидов вкараха 16 поредни точки и след първата част водеха с 27:14. Вторият период вървеше доста равностойно, но в края на полувремето Политехника успя да стопи част от изоставането си за 37:44.

След паузата разликата падна само до точка, но преди последната четвърт Енигма Фойерверк все пак водеше с 65:61. В края символичните домакини отново взеха инициативата, авансът им стана двуцифрен и така спечелиха мача.

Христо Гатев завърши с впечатляващ дабъл-дабъл за победителите от 23 точки и 22 борби. Любомир Орешков записа 17 точки и 12 борби, по 16 точки отбелязаха Радостин Димитров и Виктор Германов (8 асистенции), а 15 точки вкара Петър Загоров.

За Политехника Даниел Христов наниза 19 точки, Омар Ел-Аюби се отчете със 17 и 12 борби, Найден Найденов вкара 14 точки, с 11 е Орлин Атанасов.