Австралия записа втора поредна победа на световното първенство за мъже. В среща от група H тимът се наложи над Сенегал с 81:68. Въпреки че австралийците водеха през повечето време, съперникът им оказа сериозна съпротива, като до последните минути крайният победител така и не бе ясенq съобщи Bgbasket.com.

Сенегал направи само седем грешки за цял мач срещу 16 за опонента си, но Австралия компенсира при асистенциите (28 срещу 10), борбите (36 срещу 31) и при стрелбата от игра (55% срещу 38%).

В последния си мач от групата Австралия ще играе с Литва, а Сенегал – с Канада.

Сенегал поддържаше крехка преднина в началните минути, но след седем безответни точки след първата част Австралия поведе за първи път при 18:16. През втория период двата тима на няколко пъти си размениха водачеството, а на почивката „кенгурата“ отново водеха с 36:33.

След паузата баскетболистите на Андрей Леманис взеха инициативата и дръпнаха с 13 точки, а преди заключителната четвърт авансът им отново бе двуцифрен – 60:50. С основен принос за това бе, както здравата защита, така и феноменалният Пати Милс, нанизал 12 точки само за третата четвърт. До края Сенегал на няколко пъти се опитваше да стопи разликата, но Австралия удържа аванса си и спечели мача.

Пати Милс бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Страхотен мач изигра и Джо Ингълс, който остана само на асистенция от трипъл-дабъл със своите 17 точки, 10 борби и 9 асистенции. Арън Бейнс добави 12 точки.

За Сенегал Шане д`Алмейда вкара 14 точки, по 13 имат Морис Н‘Дур и Юсу Н‘Доае, а с 12 се отчете Мухамед Фае.