Сърбия даде няколко минути надежда на Филипините, след което унищожи съперника със 126:67, информира Bgbasket.com.

Нов мач със 100 и повече точки и място във втората фаза на Световното първенство за сърбите, които взеха със себе си и Италия с този резултат. Двата европейски тима ще се срещнат след ден почивка за първото място в група D.

Седем играчи на сърбите отчетоха двуцифрен актив, а Никола Йокич можеше да стане първият баскетболист на световно с трипъл-дабъл, но бе на терена само 19 минути. За тях Йокич отбеляза 11, плюс 7 борби и 7 асистенции.

Неманя Биелица, който пропусна първия мач на Сърбия в Китай, показа класа с 20 точки за 16 минути. Богдан Богданович добави 17 точки, за 18 минути.

Всеки от 12-е на Саша Джорджевич вкара поне 2 коша от игра. Само Василие Мицич бе на терена повече от 20 минути - 24.

Си Джей Перес вкара 16 за Филипините, Пол Далистан Лий добави 15.