Старши треньорът на Словения Александър Секулич говори за звездата на отбора Лука Дончич , който беше изгонен в четвъртфиналния мач на Мондиал 2023 с Канада (89:100) за два технически фаула.

„Трудно е да играеш, когато те удрят през цялото време на мача. Работим върху тези моменти, но е много трудно и е разочароващо. Бързо омръзва. Много е трудно, но това прави Лука специален играч, защото е трудно да се защитаваш срещу него, без да нарушиш правилата. Канада има страхотни играчи, страхотен треньор. Направихме добро първо полувреме, но през третата част загубихме концентрация. Гордея се с моите момчета, това, което направиха, е невероятно. Не само Лука, но и всички играха много по-добре, отколкото очаквах.

Преди началото на турнира казах, че Канада е един от фаворитите за медал“, казва Секулич, цитиран от Eurohoops