Полша стана поредният отбор, който си осигури участие в топ 16 на световното първенство. В мач-трилър, завършил след продължение, тимът победи домакина Китай с резултат 79:76 и вече има две победи в актива си. Предвид развитието в група А поляците ще завършат първи, а Китай и Венецуела ще се срещнат в сблъсък за другото място, осигуряващо оставане на пътя към титлата, това съобщи Bgbasket.com

Отборите си размениха по една много силна част през първото полувреме, което даде малък аванс на Полша на почивката. Домакините имаха проблеми заради ранното натрупване на три лични нарушения на звездата Ий Дзянлян преди почивката, но тимът му остана в мача и се бори до края.

След дълга размяна на наказателни удари мачът влезе в продължение, в чиито край Китай направи критична грешка при вкарване на топката в игра и поляците се поздравиха с успеха.

Матеуш Понитка записа 25 точки и 9 борби за победителите, а с 22 точки се включи Ей Джей Слотър. За Китай 24 плюс 8 борби регистрира Ий Дзянлян.