Аржентина постигна нова хубава победа на Световното първенство в Китай, след 94:81 срещу Нигерия.

Въпреки крайната разлика, в големи части от мача резултатът бе много близък. Факундо Кампацо вкара две тройки за шест секунди в последните 10 от мача, за финалната преднина.

Невероятният Луис Скола вкара 23 точки и взе 10 борби за победата, а още със седмата си точка в мача сложи името си със златни букви в историята на световните първенства.

Скола измести Андрю Гейз от Австралия от второто място във вечната ранглиста на реализаторите, като Гейз има 594 точки на Мондиали. Оскар Шмидт е недостижим на първа позиция, тъй като има 906, вкарани в 34 мача! В топ 5 са още Дражен Далипагич (563) и Хосе Пикулин Ортис (511). С днешния си актив Скола има 611.

Аржентина оглавява група В, а в последния ден от нея среща Русия, като вероятно мачът ще е за първото място в групата.

Освен Скола, срещу Нигерия Кампацо реализира 14 точки, Патрисио Гарино - 17. Джош Окоги отбеляза 18 за африканския тим.

В друг ранен мач от група А, Венецуела се наложи без проблем над Кот д`Ивоар с 89:71, след 31 точки на Хайслер Гилент.

Тунис, с помощник треньор Иван Костурков, взе историческа първа победа на световно първенство, след79:67 над Иран в група С.

Страхотно начало и 10 точки аванс в първата четвърт бяха в основата на успеха за тунизийците. Оттам до края Иран само наваксваше, като стопи до две атаки изоставането си в последните минути. Тунис обаче отговори мощно и бързо възстанови преднината си, за да вземе победата.

Иран имаше превъзходство в подкошието, но с повече скорост, агресия и бърза игра, Тунис намери начин да се справи.

Така африканският състав има всички шансове да се присъедини към абсолютния фаворит Испания напред в турнира, тъй като има пряк сблъсък с Пуерто Рико в последния си мач от групата.

Салех Меджри завърши с отличните 22 точки и 15 борби за Тунис, Макрем Бен Ромдан добави 16.