Павел Иванов изигра фантастичен мач и измъкна победата за Левски при гостуването на Черноморец в Бургас, със 78:74.

Навръх рождения си ден, капитанът на "сините" наниза 33 точки и взе 11 борби, като отбеляза и точките за победата в самия край на срещата.

И двата отбора играха с изключително кратка ротация, като Черноморец използва седем баскетболисти, а Левски - осем.

Столичани бяха без Васил Евтимов, който е във втората си родина Франция по лични дела, а за Черноморец не игра Любен Пасков.

Мачът в Бургас бе първи от третата врътка в Националната баскетболна лига. Той започна добре за Черноморец, като домакините имаха аванс от до девет точки в първата част.

Левски намери начин да обърне, но не и да се откъсне, и никой от двата състава не взе някаква по-сериозна преднина през второто полувреме.

В последната минута от мача, Черноморец и Левски влязоха при пълно равенство - 74:74, след като гостите наваксаха пет точки пасив.

Левски обаче завърши двубоя със серия от 9-0, като Павел Иванов вкара последните четири точки.

В заключителната част Левски остана без трима от основните си играчи заради нарушения - Алекс Симеонов, Деян Карамфилов и Димитър Ангелов, а Черноморец доигра срещата без центъра си Деян Биелич.