Новият треньор на Балкан Ботевград Влада Вукойчич стартира успешно начело на "зелените", с победа над Спартак в Плевен с 89:61.

Балкан се върна в зала "Балканстрой" само седмица след злополучното си отпадане за Купата на България там, още на четвъртфинал, но този път постигна доста повече.

Още на почивката ботевградчани имаха аванс от 20 точки, а разликата продължи да се увеличава и през второто полувреме безмилостно. Само в последната четвърт Спартак успя да покаже нещо повече, и да отбележи 23 точки, с което да направи загубата си по-почетна.

Влада Вукойчич пусна в игра всичките 12 играчи, които заведе в Плевен, включително и 17-годишния Кристиан Кръстев, който също се разписа в коша на съперника.

С 19 точки и 11 борби завърши Вукота Павич, 18 добави Павел Маринов.

Васил Бачев бе най-резултатен за Спартак, който игра без Симеон Ценов, с 11 точки.

Спартак все още е без победа в първенството, а Балкан държи втора позиция уверено.