Лукойл Академик спечели първия мач срещу Рилски спортист от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Пред собствена публика в Правец "студентите" победиха играчите от Самоков с 92:83 точки.

Играе се до три победи, а втората среща е на 8 май.

На трибуните в залата в Правец беше президентът на Лукойл Академик Валентин Златев, както и отборите на Балкан и Спартак Плевен, които утре в Ботевград излизат във втория мач от полуфиналите.

Възпитаниците на Тони Дечев започнаха силно мача и спечелиха убедително първата четвърт с 30:15. Във вторите 10 минути обаче играчите на Рислки спортист доминираха и на почивката намалиха пасива си до 5 точки - 41:46.

Двата отбора изиграха равностойна трета част. Шампионите обаче решиха изхода на мача със серия от 14:4 в началото на последната четвърт, след която поведоха със 79:65 и до края нямаха проблеми.

Желко Шакич бе[e най-резултатен за победителите с 19 точки. Димитър Димитров вкара 15 точки, Павлин Иванов - 14, Филип Виденов - 13, а Христо Захариев - 11 точки

За Рилски спортист с 20 точки завърши Йордан Бозов, Франк Търнър добави 19 точки, Тристан Кери записа 10 точки, а Антъни Гуджино вкара 9 точки и спечели 12 борби./БТА