Рилски спортист постигна важна победа у дома срещу Черно море Порт Варна със 78:62 в среща от 16-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство.

Рилски спортист започна силно и за малко повече от две минути на полето взе аванс от 11:2.

Постепенно варненци намалиха, а в края на първата част дори поведоха.

При поредното повеждане на Черно море самоковци отговориха със серия от 8:0 и поведоха със 7 точки, а в края на полувремето разликата стана и 11 точки в полза на домакините.

В първите пет минути след паузата Черно море играеше силно и успя да поведе, но Рилски спортист завърши частта с 12 поредни точки и така си върна преднината от 11 точки.

Върнън Тейлър завърши с 16 точки и 7 борби за победителите, 15 точки за успеха добави Златин Георгиев.

За Черно море най-резултатен с 16 точки беше Асен Великов, който добави и 6 борби.

Неговият съотборник Станимир Маринов добави още 14 точки.

Варненци са на четвърто място в класирането, докато Рилски спортист заема петата позиция до момента.