Хасково 2012 победи шампиона в НБЛ Дунав 8806 (Русе) със 78:69 (21:13, 16:20, 16:15, 25:21) точки и се класира за финала в турнира за Купата на България по баскетбол за жени.

Финалната четворка на надпреварата се провежда в Бургас.

Възпитаничките на Елена Станкова водеха през целия мач и за втора поредна година достигнат до финала на турнира. Миналата година те го загубиха от Монтана 2003.

Баскетболистките от Хасково поведоха още в началото със 17:7 и с 28:16 в първите минута на втората част. На почивката обаче имаха аванс само от 37:33.

През третата част шампионките на няколко пъти намаляваха пасива си на 2 точки, но не успяха да направят обрат. 34 секунди преди сирената с един наказателен удар на Олга Дубровична Хасково поведе със 74:64 точки и реши изхода на мача. За победителките Олга Дубровина записа "дабъл-дабъл" - 28 точки и 13 асистенции.

Анна Кириенко се отличи с 25 точки и 11 борби, а с 15 точки и 6 борби завърши Ралица Нанева.

За Дунав Жаклин Златанова вкара 21 точки и спечели 11 борби, Зорница Костова добави 17 точки и 8 борби, а Кристина Сантяго отбеляза 13 точки.

Вторият полуфинал е между домакините от Нефтохимик 2010 (Бургас) и Монтана 2003./БТА