Дунав 8806 отстъпи при гостуването си на Монтана 2003 с 91:95 (24:33, 22:23, 21:22, 24:17) в мач от 14-ия кръг в първенството на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в зала „Младост“ в северозападния град.

Домакините започнаха по-активно и след 2 минути игра вече водеха със 7:2. Русенският състав обаче успя да обърне резултата на няколко пъти. В края на първата част все пак монтанки успяха да излязат напред с 9 точки за 33:24 в своя полза.

Съставът на Николай Боруков водеше в резултата през цялата втора четвърт. Въпреки това дунавки не се предадоха и дори бяха близо до нов обрат по-малко от 5 минути преди почивката. Щурмът им обаче ги доближи само на 2 точки зад съперника, след което Монтана отново дръпна и се оттегли с преднина от 10 точки за 56:46 на полувремето.

Третата част започна силно за домакините, които на няколко пъти увеличаваха аванса си до 16 точки. 10 минути преди края обаче той бе намален до 11 т. за 78:67.

Във финалните минути „сините феи“ хвърлиха много усилия да се върнат в мача и минута и 12 секунди преди края изравниха за 88:88. Тимът от северозападния град обаче показа по-здрави нерви и по-голяма прецизност в стрелбата от наказателни удари в последните секунди и стигна до успеха с 95:91.

За русенския състав Кристина Сантяго завърши с 26 точки, а Жаклин Златанова добави 16. За домакините най-резултатна бе бившата дунавка Даниела Петева с 34 точки, а Неда Джурич записа 15 т.

В следващия кръг на първенството Дунав приема Рилски спортист от 18:00 ч. на 8 февруари в залата в русенския квартал „Здравец“.