Носителят на Купата на България Черно море порт Варна постигна трудна домакинска победа срещу Берое с 86:76 точки в мач от първия кръг на третото завъртане в НБЛ.

Двата отбора изиграха интересна първа част. След три равенства в началото на двубоя, последното при 7:7 гостите успяха да поведат с 6 точки - 13:7. Домакините веднага изравниха при 13 равни и поведоха. Последваха нови три равенства, след което домакините успяха да поведат с 5 точки при 26:21. Майкъл Блек от Берое обаче вкара тройка със сирената и първата част завърши при резултат 26:24 за Черно море порт Варна.

В началото на втората част играта отново бе равностойна и резултатът бе изравняван три пъти, последно при 29:29. След това равенство домакините показаха отлична игра в защита, реализираха 11 поредни точки и поведоха с 11 точки при 40:29.

Домакините успяха да поведат на два пъти с по 14 точки, но в крайна сметка на полувремето водеха с 12 точки - 49:37.

След почивката играчите на Берое бяха по-концентрирани и в средата на частта успяха да намалят пасива си до 7 точки - 48:55. Домакините се опитаха отново да дръпнат във резултата, но допускаха грешки в атака и при стрелбата от наказателни удари и преди последната четвърт водеха с 10 точки - 67:57.

Секунди след началото на последната четвърт за пет лични нарушения игра напусна Диуейн Джаксън от Берое. Домакините за около 2 минути игра поведоха с 17 точки при 76:59, но след няколко спорни отсъждания и грешки на играчите на Черно море порт Варна гостите намалиха пасива си до 8 точки. Две минути преди края за пет лични нарушения игра напусна и Милан Маркович от гостите. Черно море порт Варна поддържаше комфортен аванс от 10 точки и заслужено спечели двубоя.

Преди началото на двубоя ръководството на Черно море порт Варна организира малко тържество, на което пред варненските любители на баскетбола бе представена спечелената преди седмица Купа на България. Президентът на клуба Данаил Папазов пък получи от играчите екип на отбора с номер 1 и неговото име на гърба./БТА