Националният ни отбор по волейбол за мъже очаква втория си съперник на Световоното първенство за мъже, на което страната ни е домакин съвместно с Италия. Волейболистите, водени от селекционера Пламен Константинов излизат срещу Иран от 20.30 часа в зала „Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна.

Напомняме, че България стартира с победа на Световното първенство, след като в първия си двубой във Варна надви отбора на Финландия с 3:0 гейма.

Преди това в друг мач от програмата на нашата група D предвижда Пуерто Рико играе с Полша от 17 часа.

Отборите на Иран и Полша, които са сред съперниците на България в първата фаза на шампионата стартираха с успех в надпреварата.

Иран се справи в три гейма с Пуерто Рико - 3:0 (25:19, 25:14, 25:18), а селекционерът на състава Игор Колакович заяви:

„Това е страхотно начало на шампионата за нас. Показахме уважение към съперника, свършихме много добра работа и сме доволни от крайния резултат. Истинско удоволствие е, че успяхме да зарадваме иранските фенове, дошли специално за първенството. Надяваме се да продължат да ни подкрепят и в предстоящите мачове.”

Световният шампион Полша също направи добро начало, побеждавайки Куба с 3:1 (25:18, 25:19 , 21:25, 25:14 ).

Ганев се надява на силно световно при мъжете и разкри желание за наше домакинство при жените

Браво на желаещите да играят за България!