Полша направи важна крачка към полуфиналите на Световното първенство по волейбол в Италия и България след победа с 3:0 гейма (28:26, 28:26, 25:22) над Сърбия. След края на мача обаче по-доволният отбор бе този на сърбите, които въпреки загубата си осигуриха място на полуфиналите на първенството.

Е, това се случи по трудния начин. След успеха си с 3:0 над Италия ден по-рано, сърбите се нуждаеха от един сет срещу Полша. Те загубиха и в трите, но пък събраха достатъчно точки, за да си гарантират продължаването напред.

Така те се присъединяват към отборите на САЩ и Бразилия, които са полуфиналистите от другата група.

В петък трябва да бъде решено четвъртото място, а спорът за него е между Полша и Италия. Поляците обаче са огромният фаворит за него като срещу домакините се нуждаят от един ден или пък да спечелят повече от 60 точки при загуба в три.

В петък "Пала Алпитур" в Торино приема последните два мача от груповата фаза, в събота са полуфиналите, а в неделя двубоите за медалите.