Българинът Владимир Илиев спечели световната титла в спринта при мъжете на първенството на планетата по летен биатлон, което се провежда в Румъния.

Българският биатлонист направи само един пропуск в двете си стрелби и пробяга дистанцията за 22.38,8 минути.

Втори остана Артьом Прима от Украйна с пасив от 26.0 секунди и без грешки в стрелбата.

Бронзовият медал спечели Мартин Отченаш от Словакия, който направи три пропуска на огневия рубеж и остана на 49.9 секунди зад Илиев.

Красимир Анев остана четвърти, като направи един пропуск в стрелбата и изостана с 51.2 секунди.

Антон Синапов се класира на 19-о място, а Димитър Герджиков е 33-и.
Това е втори медал за България след среброто в смесената щафета вчера, извоювано от Илиев, Синапов, Емилия Йорданова и Десислава Стоянова.

В спринта при жените титлата спечели Олга Абрамова от Украйна с 21:52.2 минути, след като повали и десетте мишени.

Емилия Йорданова е 10-а с три грешки в стрелбата и пасив от 2:16.9 минути, Стефани Попова - 12-а на 2:21.6 минути без пропусната мишена, а Десислава Стоянова остана 26-а с шест грешки.