• 13’ Квадво Дуа
  • 27’ Якуб Пьотровски
  • Край на мача

90+6'
  • Спасяване на Серджио Падт! Младокът Димитър Папазов показа страхотна техника и самочувствие в наказателното поле на гостите и отправи хубав удар, който бе избит от стража на Лудогорец.

90+3'
  • Отменен гол на гостите! Удар с глава на Руан Круз бе избит от вратаря на Ботев в левия стълб, а при добавката Квадво Дуа прати топката в мрежата на домакините. Попадението обаче бе отменено заради засада.

89+3'
  • Жълт картон за Антонио Перейра от Ботев за груба игра срещу Пьотровски.Якуб

88'
  • Още една промяна за гостите - Ивайло Чочев влиза, Клод Гонсалвеш излиза.

86'
  • Принудителна смяна в Лудогорец - напуска контузеният Оливие Вердон, влиза Диниш Алмейда

86'
  • Последна смяна за домакините - Димитър Папазов заменя Константинос Балоянис.

82'
  • Жълт картон за нападателя на Ботев Пловдив - Георги Николов.

82'
  • Още една промяна за "орлите" - Руан Круз влиза, Бърнард Текпетей излиза.

80'
  • Смяна и в Лудогорец - Рик Джонатан влиза, Кайо Видал влиза.

80'
  • Пропуск на Квадво Дуа! Нападателят получи топката в наказателното поле и веднага опита изстрел, който не намери очертанията на вратата на домакините.

79'
  • Поредна смяна в състава на "канарчетата" - Ивайло Видев заема мястото на Уме Емануел.

72'
  • Жълт картон за Константинос Балоянис за опасно влизане в тялото на Текпетей.

72'
  • Грешка на Сонко Сундберг бе използвана от резервата на Ботев - Мохамед Брахими, който напредна и стигна до наказателното поле, но не намери вярното продължение.

66'
  • Още една промяна в Ботев - Мохамед Брахими влиза, Самюел Акере излиза.

63'
  • Жълт картон за крилото на домакините Самюел Акере.

62'
  • Страховит сбълъсък между вратаря на Лудогорец - Серджио Падт и Самюел Акере завърши без сериозни последствия. Стражът на гостите напусна наказателното си поле, за да пресече дълго подаване към Акере. С гърди той извади топката в странично хвърляне, но футболистът на Ботев връхлетя върху него. След оказаната лекарска помощ Падт се изправи и продължи.

60'
  • Пропуск за Лудогорец! Педро Нареси с чудесен пас изведе Сон отляво, но вместо да шутира испанецът предпочете да пусне успореде пас към Квадво Дуа, но Акере пресече подаването.

57'
  • Още една промяна за домакините - Янис Карабельов отстъпва мястото си на Ехидже Укаки.

46'
  • Смяна в Ботев Пд - излиза Мартин Секулич, влиза Георги Николов.

46'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+2'
  • Плътен шут по земя на Ивелин Попов попада право в ръцете на вратаря на Лудогорец.

45+1'
  • Жълт картон за защитника на домакините Йонас Там за нарушение срещу Квадво Дуа.

42'
  • Пропуск за Ботев! Хубаво центриране на Балоянис от корнер завари неподготвена отбраната на гостите, но като че ли още по-изненадан остана Антонио Перейра. Топката прехвърли купа от играчите и стигна до "забравения" халф на домакините, но той не успя да отправи точен удар от непосредствена близост.

39'
  • Пропуск за "канарчетата"! Отборът на Душан Керкез организира най-добрата си атака до момента, завършила с отлично подаване на Уме Емануел към Самюел Акере, но последният разочарова, след като изобщо не затрудни стража на гостите.

33+1'
  • 2:0 за Лудогорец! Този път атаката се разви по десния фланг чрез Аслак фон Витри, чието перфектно подаване в наказателното поле на домакините бе засечено с глава от Якуб Пьотровски.

27'
  • Принудителна смяна в Лудогорец! Тодоро Неделев отстъпва мястото си на Педро Нареси, след като се свлече на тревата, показвайки, че е  получил травма в адукторите. Халфът на "орлите" напусна със сълзи в очите, но бе идпратен с аплодисменти от феновете на родния си клуб.

21'
  • Гоооол! Лудогорец повежда! Сон нахлу отляво, надигра Джеймс Ето о и с перфектно центриране намери Квадво Дуа на далечната греда. С мощен изстрел с глава нападателят не остави шансове на Матвей Игонен - 0:1.

13'
  • Страхотно темпо и от двата отбора в началните минути - флаговете за засада бяха вдигнати и пред двете врати при опасни атаки.

5'
  • Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Ботев - Георги Попов-Тумби, който вчера напусна този свят.