Русия победи много трудно у дома в Москва Азербайджан с 1:0 и продължи да бъде убедителен лидер в Група А от квалификациите за Мондиал 2014 в Зона Европа.

Въпреки очакванията за лесна победа на Сборная, тимът на Берти Фогтс оказа изключително сериозен отпор на домакините и бе изключително близо до това да си тръгне с точката от Лужники.

Двубоят вървеше към равенство 0:0, но в 84-ата минута македонският съдия Александър Ставрев отсъди дузпа в полза на Русия, която Роман Широков превърна в гол и донесе успеха на водения от Фабио Капело състав.

Четвъртата поредна победа остави руснаците на върха в класирането в потока с пълен актив от 12 точки от 4 мача. На втора позиция с 9 точки от 3 срещи е тимът на Португалия, който от 22:45 часа посреща Северна Ирландия в Порто.