Северните ни съседи от Румъния успяха да победят с 2:0 Естония в Букурещ и така стигнаха до баражите за Световното в Бразилия през следващата година. Момчетата на Виктор Пицурка бяха далеч по-активният тим на терена, а и двата гола за румънците отбеляза Чиприан Марика. Нападателят откри за 1:0 в 31-ата минута от дузпа, а вторият гол на Марика падна в 81-ата минута.

Така Румъния финишира на 2-о място в своята Група D с 19 точки. Естония остана на 5-о място със 7 пункта.

ВИДЕО ТУК!

Класирането на Румъния за баражите обаче се намираше в пряка зависимост от мача между Турция и Холандия, където „лалетата“ показаха безкомпромисност и победиха с 2:0 като гост Турция. Така холандците завършиха цикъла с успех, а головете за триумфа отбелязаха Ариен Ронем в 8-ата минута и Уесли Снайдер в 47-ата минута.