Португалия допусна сериозна грешка в световните квалификации, след като завърши 1:1 при домакинството си на Северна Ирландия. След тази издънка иберийците изостават на пет точки от лидера в групата Русия.

Мачът се игра при проливен дъжд на стадион „До Драгао“ в Порто, което затрудни и двата отбора.

Гостите от Северна Ирландия се адаптираха по-бързо към трудните условия на терена.

Все пак домакините можеха да поведат в резултата в 18-та минута, когато Пепе стреля опасно с глава, но Джони Евънс изби топката в корнер.

Последваха нови опасности пред вратата на Северна Ирландия. В 27-та минута Роналдо центрира в наказателното поле на гостите, след което Нани стреля с глава, но Керъл изби топката в корнер.

Гостите от Северна Ирландия поведоха в 29-та минута, когато МакГин бе изведен сам срещу Руи Патрисио и го преодоля без особени проблеми за 0:1.

До края на полувреме футболистите на Португлия натиснаха своя съперник в половината му, но пропуски направиха Кристиано Роналдо, Нани, Микаел и Пощига. След удар на Роналдо в 38-та минута се наложи МакГивърн да избива топката от гол линията.

През второто полувреме Португалия тотално доминираше на терена, но домакините нямаха късмет пред вратата на Керъл и направиха купища пропуски.

Португалия стигна до изравнително попадение в 78-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Северна Ирландия най-съобразителен се оказа Пощига, който отблизо прати топката във вратата на Керъл.

До края на мача домакините имаха възможност да стигнат до трите точки, но нови пропуски направиха Нани, Моутиньо, Варела, Роналдо и Пощига.