Мексико победи с 1:0 Камерун във втория мач от група А на световните финали в Бразилия. Двубоят се игра на стадион "Даш Дунаш" в Натал, а през цялото време валя дъжд, който затрудни максимално двата отбора.

В първите минути "ацтеките" наложиха своето темпо и се пренесе трайно в половината на съперника. Първият удар към една от двете врати бе дело на бранителя на северноамериканците Мигел Лаюн, а в 10-ата минута топката вече бе в мрежата на Шарл Итанж. Попадение обаче не бе зачетено заради много спорна засада на автора на последното докосване Джовани дос Сантос.

Малко по-късно топката навести мрежата и на Гилермо Очоа, но и в този случай не би зачетено попадение заради засада. След този момент Камерун живна и създаде няколко опасности пред мексиканския вратар.

В 21-ата минута Асу-Екото проби добре по лявото крило, елиминирайки двама съперници. Бранителят центрира ниско към Самуел Ето'о, който от десетина метра улучи дясната града зад Очоа. Скоро след това мексиканците трябваше да се справят и с мелето, до което доведе първия корнер за камерунците.

Шест минути по-късно пък мексиканците пропуснаха да открият, след като Рафа Маркес попречи на своя съотборник Ектор Морено да засече топката с глава.

Нова груба грешка на съдийската бригада от Колумбия отне абсолютно редовен гол на Мексико в 29-ата минута. Тогава след центриране от корнер играч на Камерун отклони топката, а Джовани дос Сантос от метър-два вкара в мрежата на Итанж. Асистент-съдията обаче се заблуди и вдигна засада, която бе приета от главния съдия.

Последваха равностойни минути под проливния дъжд в Натал, в които двата тима се бореха за надмощие. Отново леко предимство във владеенето на топката имаха мексиканците, но те не успяха да материализират своите атаки. При резултат 0:0 дойде и почивката.

Първото чисто положение през втората част бе за камерунците. В 58-ата минута Асу-Екото изпълни пряк свободен удар в опасна близост до наказателното на съперника. Топката рикошира в стената и излъга вратаря Очоа, който тръгна към другия ъгъл, но в крайна сметка излезе в корнер.

След час игра обаче Мексико поведе. Орибе Перлата довкара топката в мрежата на Итанж, след като вратарят на африканците първо успя да спаси удара на излезля сам срещу него Джовани дос Сантос. 1:0!

Камерун хвърли всичко в последните 15-ина минути, но трудно достигаше до положения пред Очоа. "Зелените" от своя страна заложиха на контраатаки и можеха да удвоя чрез резервата Чичарито, ако Н'Кулу не бе направил решаващ шпагат преди нападателят да стреля.

В 87-ата минута идентична ситуация имаше и пред вратата на Мексико, когато Маркес изпревари Ето'о.

Вратарят Очоа спаси своите в първата минута от продълженията, когато Муканджо с глава насочи топката към горния десен ъгъл. Стражът на мексиканците обаче се разтегна и закова топката малко пред голлинията си.

Секунди по-късно пък Хавиер Ернандес направи фрапантен пропуск пред вратата на африканците. Нападателят засече от воле центриране отляво, но от границата на вратарското поле прати топката над горната греда.