Италия допусна невероятна издънка, след като завърши 1:1 в контролна среща срещу Люксембург. Проверката се игра на стадио „Ренато Кури“ в Перуджа.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Националният селекционер на „скуадра адзура“ Чезаре Прандели пусна по-голяма част от играчите, които се очаква да бъдат титуляри и по време на Световното първенство и именно заради това изненадва крайният резултат.

Италия започна със следния състав: Джанлуиджи Буфон, Инацио Абате, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Матиа Де Шилио, Андреа Пирло, Антонио Кандрева, Даниеле Де Роси, Марко Верати, Клаудио Маркизио и Марио Балотели.

Италия поведе още в 9-та минута, когато Марио Балотели показа добър контрол върху топката, след което подаде към Клаудио Маркизио, който засече с глава и изпрати кълбото във вратата на Люксембург.

„Скуадра адзура“ можеше да отбележи втори гол в 23-та минута, когато Марко Верати пусна перфектен извеждащ пас към Марио Балотели, който бе изведен сам срещу вратаря на Люксембург, но отблизо пропусна да го преодолее.

Даниеле Де Роси подаде към Антонио Кандрева в 39-та минута. Последният стреля, но в страни от вратата на гостите.

През второто полувреме Чезаре Прандели направи няколко промени.

Появилият се на терена Антонио Касано подаде към Марио Балотели, който стреля, но топката срещна гредата.

Минута по-късно Абате центрира в наказателното поле на Люксембург, след което Маркизио стреля с глава, но топката отново срещна гредата.

Люксембург шокира Италия в 85-та минута, когато Мъч центрира от корнер в наказателното поле на домакините, където Шано засече топката и я изпрати във вратата на Буфон.

До края на мача италианците не успяха да стигнат до победно попадение и мачът завърши 1:1.