Полуфиналитът от Мондиал 2010 Уругвай направи домакинско равенство 1:1 с Еквадор в световна квалификация в Зона Южна Америка.

Гостите поведоха още в осмата минута с гол на Фелипе Кайседо от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта на капитана на урусите Диего Лугано, именно срещу Кайседо.

Двукратните световни шампиони стигнаха до точката у дома в 67-ата минута, когато защитник на Еквадор направи непростима грешка в наказателното си поле и загуби топката, която в крайна сметка топката стигна до краката на Единсон Кавани и за голмайстор от неговата класа не бе много трудно да вкара за 1:1.

В добавеното време на мача на стадион Сентенарио крилото на Манчестър Юнайтед Антонио Валенсия получи втори жълт картон и гостите финишираха с десет души.

Точката в Монтевидео е важна за Еквадор, тъй като тимът на Рейналдо Руеда запази третото си място в класирането, докато Уругвай остана на четвърта позиция с една точка по-малко от съперника.

От Зона Южна Америка на Мондиал 2014 директно отиват четири отбора, докато петият в подреждането играе плейоф. Домакинът Бразилия се класира за финалите по право.

Квалификационни срещи за Световно първенство през 2014 година в Зона Южна Америка:

Парагвай - Венецуела - 0:2

Уругвай - Еквадор - 1:1

Чили - Колумбия - 1:3

Перу - Аржентина - 1:1