Бразилия и Германия ще се изправят един срещу друг в полуфинален сблъсък на Мондиала на 8-и юли след като се класираха в голямата четворка на най-големия футболен форум в света.

Домакинът на Световното първенство Бразилия се класира в Топ 4. Бразилците победиха Колумбия с 2:1 на четвъртфиналите. В 7-ата минута Тиаго Силва засече центриране от корнер на Неймар и отбеляза за 1:0. Давид Луис от пряк свободен удар се разписа в 69-ата минута за 2:0 в полза на Бразилиците. Звездата на Колумбия Хамес Родригес се разписа от дузпа отсъдена за нарушение на вратаря Сезар срещу Бака, вкарвайки 6-я си гол на турнира в 78-ата минута на срещата за 2:1.

Часове преди това Германия първа се класира на полуфиналите на Световното първенство в Бразилия. Германците надиграха Франция с 1:0. Голът падна в 13-ата минута, докато от другата страна Дидие Дешан закъсня със смените и това съвсем обезличи „петлите“ след почивката.