Отборът на Португалия записа поредно разочароващо представяне в квалификациите за Мондиал 2014. Възпитаниците на Пауло Бенто завърши 3:3 с Израел и по този начин останаха трети в своята Група F.

Това бе трети пореден мач, в който португалците не постигнаха победа, след като през октомври миналата година регистрираха загуба от Русия с 0:1 и равенство срещу Северна Ирландия 1:1.

ВИДЕО И СНИМКИ: Трета поредна издънка за Роналдо и компания в световните квалификации

източник: Reuters

Двубоят, който се игра пред препълнени трибуни, започна увещаващо за момчетата на Пауло Бенто. Още във 2-ата минута португалците стигнаха до корнер. Мигел Велозо изпълни прецизно, топката попадна в Бруно Алвеш, който бе безкомпромисен за 1:0.

След доброто начало обаче, португалците се отпуснаха и така в 24-ата минута Томер Хемер направи 1:1. Той получи топката на границата на накзателното поле и мощен и плътен удар изравни.

Последваха още по няколко положения и пред двете врати, когато в 40-ата минута домакините се възползваха от една контраатака и Еден Бен Басат изведе своите напред за 2:1.

В 70-ата минута на мача играчите на Израел отново ликуваха. Рами Гершон записа името си сред голмайсторите за 3:1. Португалците обаче не се отказаха и само 2 минути след това, в 72-ата минута, Елдер Пощига намали за 2:3, след великолепна асистенция на звездата на тима и на Реал Мадрид Кристиано Роналдо.

Друг играч на Кралския клуб, Фабио Коентрао, оформи крайното 3:3 в 93-ата минута и по този начин донесе точката за своите.

След този мач Португалия е трети в своята група с 8 токчи, също колкото има Израле, който е позиция напред, заради по-добра голова разлика.

Люксенбург и Азербайджан излизат тази вечер в 21.45 часа, докато двубоят между Русия и Северна Ирландия бе отложен заради силен снеговалеж.