Отборът на Франция нямаше никакви проблеми с Хондурас в първия си мач на Световното първенство по футбол. Двубоят се игра в Порто Алегре на „Ещадио до Бейра Рио“. Франция победи с 3:0 след две попадения на Карим Бензема в 45-ата минута от дузпа и в 72-ата минута. А вратарят на Хондурас Ноел Ваядарес си вкара автогол в 48-ата минута.

В края на първото полувреме, след нарушението, което предизвика дузпата за Франция втори жълт и съответно червен картон получи Уилсън Паласиос и Хондурас игра с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Водени от изключително активния Матийо Валбуена и Карим Бензема французите буквално развинтиха непретенциозния си съперник.

До тази среща Франция имаше едва една победа в последните си девет срещи в груповата фаза на световни финали, а Хондурас остава без гол в последните си пет мача на Мондиал.

В първия мач от тази група Е Швейцария победи Еквадор с 2:1.

Двубоят стартира с опит за атака на Хондурас, но тя бе спряна още в начален стадий. Валбуена напредна и опита да намери Бензема, но до по-сериозна опасност пред вратата на Хондурас не се стигна. По-малко от десет минути по-късно французите отново уцелиха гредата на съперника.

В 16-ата минута след нарушение срещу Матийо Валбуена, той центрира към наказателното поле на Хондурас. Двама футболисти на Франция се разминаха с топката, но тя стигна до Матуиди, който стреля и нацели гредата. Вратарят на Хондурас докосна топката преди тя да срещне гредата.

В средата на полувремете страстите се нажежиха леко при спречкване между играчите. Уилсън Паласиос фаулира Пол Погба и го настъпи. Съдията Ричи реагира с жълти картони и за двамата.

В самия край на полувремето Уилсън Паласиос фаулира Пол Погба в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Паласиос получи втори жълт картон и трябваше да напусне играта след последвалия червен картон. Карим Бензема не сгреши и отбеляза за 1:0 за Франция в тази 45-ата минута!

Вторият гол за Франция падна в 48-ата минута малко след подновяването на играта. Матийо Валбуена напредна по атаката на Франция. Йоан Кабай центрира в наказателното поле на Хондурас, а Бензема засече топката с левия крак. Топката срещна левия стълб на вратата на Хондурас, след което вратарят Ваядарес не се намеси добре и топката премина голлинията за 2:0 в полза на Франция! Съдията зачете гола, като използва новата система за голлинията.

В 55-ата минута Матийо Валбуена стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Хондурас. Минута по-късно пак Валбуена центрира в наказателното поле на Хондурас. Карим Бензема отново остана непокрит и стреля, но вратарят Ваядарес спаси.

В 65-ата минута Франция имаше възможност да увеличи преднината си, като Патрис Евра подаде към Блейс Матуиди в наказателното поле на Хондурас, но топката мина встрани от стълба.

Звездата на Франция Карим Бензема покачи на 3:0 в 72-ата минута! Атаките на състезателите водени от Дидие Дешан дадоха резултат, като Бензема засече една отбила се топка и от малък удар реализира второто си попадение.

Само шест минути по-късно един от най-полезните за Франция в тази първа среща Матийо Валбуена бе заменен от Оливие Жиру.

Франция заслужено спечели трите точки в първия си мач от Група Е на Мондиала. Следващият двубой на французите е на 20-и юни срещу Швейцария, а Хондурас играе на 21-и юни срещу Еквадор.