Еквадор направи невероятен обрат и победи с 4:3 Австралия в контролна среща, играна на "Дъ Ден" в Лондон.

ВИДЕО ОТ МАЧА

Австралийците водеха с 3:0 до почивката, след попаденията на Тим Кейхил в осмата и 32-та минути, и дузпа, вкарана от Миле Йединак в 15-та.

Франсиско Мартинес започна страхотния обрат в 57-та минута, а минута след това Австралия остана с човек по-малко, след червен картон на вратаря Мичел Лангерак. Лангерак замени на почивката Матю Райън, но фаулира откъсналия се срещу него Енер Валенсия, и директно бе изгонен.

Третият вратар Брад Джоунс влезе в игра, но Сегундо Кастийо го излъга от дузпата, и така Еквадор намали до 2:3.

В 77-та минута Еквадор вече изравни, след нова грешка на австралийската полузащита. Йединак подари топката на Енер Валенсия, който направи двойно с Антонио Валенсия, и реализира.

Еквадор натисна сериозно до края, и стигна до победата. Този път Уилкинсън лесно остави Антонио Валенсия да му отнеме топката, и след това да центрира към пеналта, където кълбото достигна до Едисон Мендес, и резервата отбеляза гола на победата, за 4:3!

източник: Gulliver/Getty Images