Националният отбор на Босна и Херцеговина продължава да крачи все по-уверено към директно класиране за Мондиал 2014. Футболистите на Сафет Сушич победиха Латвия като гост с категоричното 5:0 и поне временно увеличиха аванса си пред втория Гърция на 6 точки.

Петима различни играчи натъжиха феновете на стадиона в Рига, които станаха свидетели на сравнително равностойно първо полувреме, въпреки че латвийците от 11-ата минута заиграха с човек по-малко заради червения картон на Фертовс. Нулевото равенство обаче изтрая едва три минути след почивката. В 48-ата крилото на Лацио Сенад Лулич откри, а само пет по-късно Ведад Ибишевич заби дежурния си гол с национална фланелка.

Харис Медунянин окончателно довърши противника с трети гол в 63-ата, а в заключителните десет минути Миралем Пянич и Един Джеко оформиха разгрома.

Така Босна и Херцеговина оглавява класирането в квалификационна група G с 16 точки от 6 мача. Латвия пък е на предпоследното 5-о място с едва 4 от същия брой срещи.