Босна и Херцеговина е на една победа от историческо класиране за Световното първенство в Бразилия. Босна постигна рутинна победа с 4:1 срещу аутсайдера Лихтанщайн в мач от Група "G" на световните квалификации. По този начин балканците са на път да се класират на първото си световно първенство.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА НА БОСНА ВИЖТЕ ТУК!

Домакините решиха изхода от срещата още през първото полувреме, когато в рамките на 12 минути отбелязаха и четирите гола.

Босна излезе напред в резултата в 27-та минута, когато Звездан Мисимович асистира за първото попадение на Един Джеко в мача.

Седем минути по-късно в 34-та Мисимович се възползва от пас на Лулич и удвои преднината на Босна.

Домакините реализираха трето попадение в 38-та минута, а то бе дело на Ведад Ибишевич.

Един Джеко отбеляза четвъртия гол за Босна в 39-та минута.

В 61-ата гостите от Лихтенщайн вкараха почетно попадение, а до края срещата се доиграваше и домакините много-много не се напрягаха, пестейки сили за гостуването на Литва във вторник.

В другия мач от групата Гърция се наложи трудно с минималното 1:0 като домакин на Словакия.

Победата за гърците дойде след автогол на Мартин Шкъртел в 44-та минута.

Босна се нуждае от победа в последния мач срещу Литва, за да се класира за Мондиал 2014, докато Гърция се нуждае от грешна стъпка на своя съперник, за да го изпревари в борбата за първото място.