Мондиал 2014, след като надигра Буркина Фасо с минималното, но напълно достатъчно 1:0. Вратарят на ЦСКА Райс М'Боли бе сред резервите за домакините, които паднаха с 2:3 в първия мач, но продължават напред по правилото за гол на чужд терен.

В герой за домакините се превърна Маджид Бугера, който вкара единственият гол в 49-ата минута след сериозна грешка на вратаря Даода Диаките. Той не успя да овладее една балонно изсипана топка от фаул, а защитникът на Алжир имаше няколко опита, за да го преодолее на метър пред голлинията.

Бугера обаче можеше да се превърне и в злодей за своя тим, след като минути преди попадението си влезе безумно в краката на съперник, но главният съдия го санкционира само с жълт картон.

ВИДЕО

До края звездата на алжир Софиан Фегули пропусна няколко шанса да удвои преднината и макар последните минути да минаха под диктовката на гостите, Алжир стана петата страна от Черния континент, която ще пътува за Бразилия идното лято.