Липсата на Луис Суарес в атаката на Уругвай се видя осезателно в контролата със Северна Ирландия, която беше спечелена от 3-ите от последния Мондиал с 1:0.

Отличната игра на вратаря Рой Керъл и пропуските пред вратата станаха причина за скромната победа, основно срещу резерви на британците.

Резервата Кристиан Стуани, който влезе на почивката на мястото на Диего Форлан, вкара единствения гол в 61-ата минута след подаване на Единсон Кавани.

Суарес е на 8-ия ден след операцията на коляното, а шансовете му да попадне в състава на треньора Оскар Табарес са 50 на 50.

Табарес трябва да обяви окончателната група за Бразилия утре вечерта.

Керъл, в момента на 36 години, показа най-доброто от себе си с две чудесни спасявания на удари на Форлан преди почивката, а в първите минути след началото на втората част отрази удар и добавка на Кавани.

Уругвайците ще играят в сряда последна проверка, пак на стадион Сентенарио, а тогава вече трябва да има яснота и кой от защитниците ще отпадне заради завръщането на Диего Годин. Последният противник на урусите е Словения.