Швейцария се наложи с минимално 1:0 над Ямайка, в контролна среща, играта в Люцерн, на препълнената "Суиспорарина".

Отмар Хитцфелд изненада със стартовата си единайсеторка, като пусна в игра Беналио, Лихщтайнер, Джуру, Сендерос, Циглер, Бехрами, Джемайли, Шакири, Джака, Мехмеди и Сеферович.

Хитфелд обясни още преди тази предпоследна проверка, че възнамерява да изпробва някои по-различни варианти, в случай на контузии преди Мондиала.

Положенията през първото полувреме бяха малко, като най-доброто за домакините дойде след един случаен рикошет, и лоша намеса на защитата. Карибският тим също създаде някои любопитни ситуации пред Беналио, но липсваха добри идеи в нападение.

Швейцарците продължиха да доминират във владението на топката и през второто полувреме, а в игра се появиха Дрмич, Инлер, Щокер, Желсон Фернандес.

Именно Йосип Дрмич внесе най-много живот в атаката на Швейцария. В 64-та минута той пропусна невероятно положение, но се реваншира по-късно.

В 84-та минута той направи красив пробив и реализира за 1:0.

Ямайка игра добре в дефанзивен план, затруднявайки домакините, но от своя страна нямаше какво да предложи, за да търси поне изравняване.

Последната проверка за Швейцария е срещу Перу.