Швейцария изпусна сигурна победа в световната квалификация срещу Исландия и двата отбора завършиха 4:4 в мач от група Е.

Двубоят започна изненадващо, след като гостите поведоха още в 3-та минута след попадение на Гудмундсон.

Щефан Лихщайнер изравни резултата в 15-та минута. Швейцария обърна развоя на срещата с гол на Шар в 27-та минута. Лихщайнер отбеляза своето второ попадение в 30-та минута и направи резултата 3:1.

Блерим Джемали отбеляза четвъртото попадение за Швейцария в 54-та минута, след като бе точен от дузпа.

Сигурдсон намали пасива на Исландия в 56-та минута, а до края на срещата Гудмундсон оформи своя хеттрик с голове в 68-та и 90-та минута.

Така Исландия стигна до важна точка и запази шансове за достигане до бараж, а дори и за директно класиране на световното първенство.

Норвегия постигна рутинна победа с 2:0 срещу Кипър.

Головете за норвежците реализираха Елиунуси в 43-та минута и Кинг в 66-та минута.

Словения надделя трудно с минималното 1:0 над Албания, а победата за домакините донесе Кампъл в 19-та минута.