Шестима привърженици на Франция са арестувани на стадион "Маракана" през първото полувреме на четвъртфинала с Германия,  загубен от "петлите" с 0:1. Градската полиция на Рио де Жанейро  съобщи, че един от запалянковците е ударен лошо в главата с  полицейска палка и е откаран в болницата.

Инцидентът стана от на пръв поглед безобидна ситуация.  Групичката са си купили билети за различни места в сектора, но  са искали да бъдат заедно и да гледат мача от едно място.

Стюардите не им позволили и опитали да ги настанят на всяко  място, което е посочено на билета. В крайна сметка французите  оказали съпротива, а стюардите повикали полицията, за да укроти  страстите, които вече били ескалирали в блъскане, бутане и  размяна на удари.

И когато един от френските фенове се опитал да нападне  полицай, е получил палка в главата. Според очевидци, в резултат  на удара, от главата му потекло обилно количество кръв. Мачът  вече бил започнал, когато групичката е била изведена от  стадиона./БТА