С два гола на Клинт Демси отборът на САЩ победи с 3:1 у дома Гватемала и се класира за последната фаза на квалификациите за Мондиал 2014 в зона Централна и Северна Америка.

Карлос Руис изненадващо изведе гостите напред в резултата още в петата минута, но само четири минути по-късно Демпси асистира на Карлос Боканегра и защитникът възстанови равенството.

След това Клинт Демпси се разписа в 18-ата и 36-ата минута на двубоя и донесе комфортната победа в полза на тима, воден от германския селекционер Юрген Клинсман.

Нападателят на английския Тотнъм - Демпси, достигна границата от 30 попадения за националния отбор на САЩ.

Янките завършиха на първо място в Група А с 13 точки. Ямайка зае втората позиция с 10 точки. Гватемала има същия актив, но е с по-лоша голова разлика и отпадна от борбата за класиране на световното първенство в Бразилия.

В следващата фаза на квалификациите ще играят още Мексико, Коста Рика, Панама и Хондурас.