Финалистът на световните финали САЩ надигра с 2:1 тимът на Турция в приятелски мач, който се игра на препълнения стадион „Ред Бул Арена“ в Харисън.

Мачът бе част от подготовката на американците за Мондиал 2014, който започва след броени дни в Бразилия. Отборът на Селекционера Юрген Клинсман попадна в група G, заедно с отборите на Германия, Португалия и Гана.

Фабиан Джонсън откри за домакините през първото полувреме, а в началото на втората част Клинт Демпси покачи на 2:0 в полза на американците. Единствентоо попадение за Турция бе дело на Селчук инан от дузпа в продължението на срещата.

САЩ победи Турция със същия резултат преди четири години. Последната проверка за американците преди старта на Мондиал 2014 е в събота срещу Нигерия в Джаксънвил.