Президентът на Иран Хасан Рухани похвали футболистите от националния отбор, въпреки загубата с 0:1 от Аржентина на Световното първенство в Бразилия.

„Добре играха нашите персийски гепарди”, написа Рухани на страницата си в социалната мрежа „Туитър”.

„Не заслужавахме такъв резултат, но излязохме от мача с високо вдигната глава”, добави президентът на Иран.

Аржентина победи Иран с 1:0 с гол на своя капитан и супернападател Лионел Меси в първата минута на даденото от съдията продължение след края на мача и се класира за осминафиналите на Мондиал-2014. Голът на Лионел Меси дойде в момент, когато част от аржентинските запалянковци на трибуните на стадион "Минейрао" вече освиркваха своите любимци. Всичко това стана под погледа на легендарния бивш аржентински футболист Диего Армандо Марадона, който изгледа трудния мач на своите сънародници с огромни слънчеви очила в компанията на красива млада жена.