След като пропусна последните две контоли на Португалия, Кристиано Роналдо се завърна на терена при победата над Ейре с 5:1 в последната проверка на иберийците преди началото на Световното първенство. Въпреки изразителния резултат звездата на Реал Мадрид не успя да се разпише.

С два гола на Уго Алмейда и автогол на защитника на ирландците Ричард Киог Португалия поведе с 3:0 още предипочивката. Алмейда откри още във 2-ата минута след удар с глава от няколко метра пред вратата на Дейвид Форд.

В 19-ата минута Роналдо удари дясната греда с удар от пряк свободен удар, а секунди по-късно Киог си отбеляза автогол. 8 минути преди почивката Алмейда вкара втория си гол в мача, убивайко окончателно интригата.

През втората част Ейре се съвзе и върна един гол чрез Джеймс Макклийн. Виейриня и Фабио Коентрао обаче увеличиха още преднината на португалците в 77-ата и 83-ата минути, която набъбна до 5:1. Това се оказа и крайният резултат в контролата, играна на стадион "Метлайф" в Ню Джърси.