Отборът на Франция направи 1:1 с Парагвай в контрола,която се игра в Ница. Така тимът на селекционера Дидие Дешан прекъсна победанта си серия като домакин. До този момент „петлите“ имаха пет поредни победи на собствена земя, в които дори не бяха допускали попадение във вратата си.

Първия си гол с националната фланелка отбеляза изгряващата звезда на тима Антоан Гризман. Футболистът на Реал Сосиедад се разписа осем минути преди края на редовното време, но Виктор Касерес вкара изравнителния гол секунди преди последния съдийски сигнал.

Домакините бяха по-силният тим до почивката, но въпреки множеството възможности пред противниковата врата, резултатът се запази 0:0 до почивката.

Най-добрата възможност за гостите от Парагвай пък дойде след удар на Касерес и щастлив рикошет в защитника Сако. Уго Лорис обаче бе на мястото си и спаси.

Двубоят бе част от подготовката на „петлите“ за световните финали в Бразилия. Съставът на Дидие Дешан попадна в група Е, където ще мери сили срещу Швейцария, Еквадор и Хондурас.