В контролна среща тимовете на Норвегия и Русия завършиха 1:1. "Сборная" се подготвя за стартиращия след две седмици Мондиал, а Норвегия са съперник на България в предстоящите европейски квалификации.

Селекционерът на Русия Фабио Капело заложи на почти два различни състава в двете полувремена, а наставникът на северняците също ескпериментира със състава.
Многобройните смени попречиха на качеството на играта, но имаше и голове.

Руснаците откриха резултата още в 3-ата минута чрез Олег Шатов, който стреля от центъра на наказателното поле и реализира. Норвегия се добра до равенството с попадение на Конрадсен в 78-ата минута.