Лекарят на бразилския национален отбор Жозе Луис Рунко упокои запалянковците на отбора за състоянието на звездата Неймар.

Неймар, който е водещ реализатор на "Селесао" на Мондиал 2014 с 4 попадения, получи лека травма на бедрото при снощната победа над Чили с 3:2 след изпълнение на дузпи в осминафиналите на надпреварата.

"Няма проблеми с Неймар. Той получи удар, но не е нищо сериозно. Няма нищо притеснително", каза Рунко за ДПА.

Травмата на 22-годишния нападател е получена още в десетата минута след директен удар в мускула при единоборство със съперник.

Той доигра мача и дори отбеляза решаващата дузпа за успеха на домакините.

Селекционерът Луис Фелипе Сколари се оплака от главния съдия Хауърд Уеб. Той обвини английския арбитър, че е допуснал прекалено свободна игра и не е санкционирал чилийците, които са играли грубо срещу Неймар. Сколари даде за пример, че звездата на тима е бил фаулиран над дузина пъти.

"Неймар заслужава специални поздравления, че въпреки всичко, издържа до края на мача", каза наставникът на домакините. Бразилия среща Колумбия на четвъртфиналите на 4 юли във Форталеза.