Немските фенове на футбола преживяха всяка минута от осминафнилания мач на Германия срещу Алжир на Световното първенство в Бразилия. Германия победи с 2:1 и се класира за четвъртфиналите, но попаденията паднаха в продълженията на двубоя, след като редовното време завърши при резултат 0:0.

Въпреки проливния дъжд в Берлин, хиляди фенове бяха изпълнили специалната фен зона в града, за да наблюдават на открито срещата.

„Ще спечелим титлата със сигурност.... Определено ще спечелим титлата”, заяви един от феновете, избрали да гледат мача на открито.

„Беше труден двубой, но успяхме”, пък коментира друг запалянко и добави: „Със сигурност ще е трудно и срещу Франция, но аз също мисля, че ще успеем да победим.”

Германия и Франция ще играят един срещу друг на четвъртфиналите на Мондиала.