Мексико разби с 5:1 тима на Нова Зеландия в първи плейоф за класиране на Мондиал 2014. Домакините нямаха никакви проблеми срещу своя противник, въпреки че селекционерът Мигел Ерера заложи на стартов тим, съставен единствено от футболисти, които се състезават в мексиканското първенство. Решението на специалиста обаче се оказа повече от правилно, като Мексико направи най-силният си мач в последните няколко години.

Още през първото полувреме домакините решиха нещата в своя полза, отбелязвайки две попадения. Първото дойде в 32-ата минута, когато точен бе Паул Агилар, а в 40-ата Раул Хименес направи 2:0.

Веднага след подновяването на играта през втората част, Орибе Пералта доведе нещата до класическото 3:0. Постепенно Мексико намали темпото, за да дойде 80-ата минута, когато отново Пералта бе точен. Рафаел Маркес покачи на 5:0 шест минути преди последния съдийски сигнал. Още в ответната атака обаче, гостите от Нова Зеландия реализираха почетното си попадение, дело на Крис Джеймс. Едва ли обаче, то ще се окаже от някакво значение за класирането на Мексико на Мондиал 2014.

След седмица Нова Зеландия трябва да се наложи с чиста победа от четири гола, за да подпечата визите си Бразилия. Ако Мексико пропусне финалите, то това би струвало близо 600 млн. долара на местната икономика.